Krūšu kurvja daļas osteohondroze

Krūškurvja mugurkaulam ir īpatnība - ribas tam pievienojas. Sakarā ar to tas ir mazāk kustīgs nekā kakls un muguras lejasdaļa. Līdz ar to osteohondroze krūšu rajonā attīstās retāk, pēc principa: "mazāka mobilitāte - mazāks nodilums". Bet tas attīstās retāk - tas nenozīmē, ka tas plūst vieglāk. Un tā tiešām ir. Tas ir par sāpēm krūtīs. Tā kā mugurkaula krūšu kurvja sāpju zona sakrīt ar sirds zonu, simptomi bieži tiek sajaukti ar stenokardiju vai miokarda infarktu. Nav brīnums, ka par krūšu kurvja osteohondrozi saka, ka tas ir "hameleons". Galu galā viņš var izlikties ne tikai par sirds, bet arī plaušu, aknu, kuņģa, žultspūšļa vai aizkuņģa dziedzera slimību. Un šeit jūs nevarat kļūdīties un nepamanīt sirdslēkmi vai citu nopietnu slimību, piemēram, sieviešu piena dziedzeru patoloģiju. Šādas kļūdas maksā dārgi, pat ja tas beigās izdodas. Galu galā tas cilvēku var "ievest" smagā stresā. Tāpēc ļoti svarīgi ir atrast pieredzējušu un zinošu ārstu, kurš visu sapratīs un atšķirs krūšu kurvja osteohondrozes simptomus no citām patoloģijām. Krūšu kurvja osteohondrozes simptomus parasti iedala divās kategorijās - radikulārā un refleksā.

Radikulāri simptomi

Tie rodas sakarā ar ietekmi uz nerviem, kas iziet no mugurkaula.

mugurkaula nervi

mugurkaula nervi

No mugurkaula izplūst daudz nervu. Tos sauc par mugurkaula nerviem. Katrs šāds nervs pakāpeniski sazarojas un seko noteiktai ķermeņa zonai ar skaidri noteiktām robežām. Šo zonu sauc par segmentālās inervācijas zonu. Katrs skriemelis, disks, nervs un zona ir numurēti stingri atbilstoši viens otram. Ja nervs tiek ietekmēts, simptomi parādās segmentālās inervācijas zonā, kas atbilst šim nervam, nevis jebkurā vietā - patvaļīgā vietā.

Radikāli simptomi ietver:

 • Refleksu samazināšanās vai zudums;
 • Jutības pārkāpums;
 • muskuļu vājums;
 • Galvenās sāpes.

Krūškurvja segmentu inervācijas zonas

Osteohondroze D1-D2- izraisa sāpes plecā, atslēgas kaulā un padusēs.

krūšu segmentu inervācijas zonas

Osteohondroze D3-D6- Izraisa sāpes, jostas raksturs krūšu augšdaļā. Simulē sāpes sirdī, stenokardijas lēkmi. Sievietēm tas izraisa sāpes piena dziedzeros.

Osteohondroze D7-D8- izraisa jostas sāpes saules pinuma līmenī. Simulē sāpes kuņģī, aknās, žultspūslī vai aizkuņģa dziedzerī. Samazina refleksus vēdera augšdaļā.

Osteohondroze D9-D10- izraisa sāpes hipohondrijā un vēdera augšdaļā. Dažreiz tas atdarina tā saukto "akūto" vēderu - asas sāpes vēderā. Samazina vēdera vidus refleksus.

Osteohondroze D11-D12- izraisa sāpes cirkšņa zonā. Simulē sāpes sieviešu slimību, apendicīta, zarnu slimību gadījumos. Samazina refleksus vēdera lejasdaļā.

Refleksu simptomi

Atšķirībā no radikulāriem, refleksu simptomiem nav skaidru robežu. Tās var būt: apgrūtināta elpošana, gaisa trūkums, sāpes ieelpošanas-izelpošanas laikā, drebuļi un "zosāda" uz ādas, starpribu neiralģija, jostas sāpes krūtīs. Bieži tiek novērota dispepsija - pasliktinās apetīte, rodas slikta dūša, grēmas, vēdera uzpūšanās un izkārnījumu traucējumi. Sāpju dēļ tiek traucēts miegs, rodas bezmiegs un sajūta, ka izgulējies par maz. Ir grūti pārvietoties, it īpaši no rīta. Ir traucēta kustību koordinācija - tas atspoguļojas gaitai. Vispārējs vājums, vājums. Pārkāpumi seksuālajā jomā. Aizkaitināmība. Ātra noguruma spēja. Ir dažādi sāpju veidi. Spiešanas sāpes krūtīs. Sāpes starp lāpstiņām. Sāpes hipohondrijā. Sāpes, paceļot rokas. Sāpes noliecoties vai mēģinot iztaisnot. Sāpes starp lāpstiņām. Kopumā sāpes krūšu kurvja osteohondrozē var iedalīt divos veidos.

Dorsalģija- vidēji izteiktas ilgstošas sāpes mugurā un krūtīs ar pastiprināšanās un pavājināšanās periodiem.

Dorsago- akūtas sāpes "lumbago" šajā zonā.

 • Krūšu kurvja osteohondrozes simptomi ir atkarīgi no osteohondrozes stadijas.
 • Tos pastiprina slīdēšana vai mēģinājums iztaisnoties.
 • Simptomi bieži parādās pēc 35-45 gadiem.
 • Sievietēm tas notiek apmēram 3 reizes biežāk nekā vīriešiem.

Jūs, protams, pamanījāt, ka radikulārie simptomi ir skaidri definēti, un refleksu simptomi ir ļoti neskaidri un nespecifiski. Un, kā zināms, viss, kam nav skaidru definīciju, kalpo par ērtu aizsegu profesionālajai bezpalīdzībai. Tas cita starpā attiecas uz refleksu simptomiem un tādu ārstu iecienīto jēdzienu kā "ar vecumu saistītas izmaiņas". Noteikti daudzi no jums ir pazīstami ar situāciju, kad ārsts problēmu skaidroja ar "refleksu" vai "ar vecumu saistītiem" procesiem. Lielākā daļa cilvēku šādos brīžos pamatoti uzskata, ka ārsts vienkārši nevar saprast, kas notiek, un mēģina aizklāt savu nekompetenci šo "burvju vārdu" miglā.

Savulaik bija populāra frāze: "Katrai nelaimei ir vārds, uzvārds un amats. "Katrai slimībai ir savi unikāli simptomi. Un ārsta pienākums ir tos skaidri zināt. Un tad nevajadzēs laist miglu un pie visa vainot krūšu kurvja osteohondrozi. Tagad jūs saprotat, cik svarīgi ir atrast pieredzējušu un zinošu ārstu. No tā būs atkarīga gan pareiza diagnoze, gan labi ārstēšanas rezultāti.

Diagnoze ir pareizas ārstēšanas atslēga

Līdz šim ir vairākas modernas osteohondrozes aparatūras diagnostikas metodes. Visprecīzākie no tiem ir MRI un CT. Bet galvenā metode joprojām ir klīniskā diagnostika - tas ir, kad pieredzējis ārsts salīdzina datus no vismaz trim avotiem - no pacientu sūdzībām, MRI rezultātiem un simptomiem, kas viņam atklājās izmeklējuma laikā. Tas ļauj veikt visprecīzāko diagnozi un izveidot efektīvu individuālu ārstēšanas programmu.

Ārstēšana

Kā jūs saprotat, osteohondroze ir īsts simptomu "mudžeklis", kuru atšķetinot, ārsts izglābs no sāpēm un ciešanām. Bet nav iespējams novērst izmaiņas skriemeļos un diskos. Tāpēc vārdi "osteohondrozes ārstēšana" ir jāsaprot pareizi. Ja jūs interesē sāpju un citu ciešanu likvidēšana, tad jā – tas ir pilnīgi iespējams. Un, ja jūs veicat akadēmisku diskusiju par skriemeļu un disku sākotnējā izskata atgriešanu, "kā jaundzimušam bērnam", tad nē, pagātni nevar atgriezt. Jums jābūt reālistiskam, un tad jūs neiekritīsit krāpnieku ēsmā.

Nepiekrīti krāpnieku ēsmai!

Nav iespējams atgriezt skriemeļiem un diskiem to sākotnējo izskatu!

Kāda ir galvenā ārstēšanas metode?

Mīkstā manuālā terapija ir galvenais krūšu kurvja osteohondrozes ārstēšanas veids. Tā ir kā antibiotika pret pneimoniju – bez tās neiztikt. Citi veidi – masāža, medikamenti, fizioterapija un vingrošanas terapija – ir palīglīdzekļi.

Kā darbojas maiga manuālā terapija?

Disku uzturs ir tieši saistīts ar muskuļiem, kas apņem mugurkaulu. Turklāt paši muguras muskuļi ir viens no sāpju cēloņiem krūšu kurvja osteohondrozes gadījumā. Mīkstā manuālā terapija ir īpaša metode, kas ļauj atgriezt muskuļus to dabiskajā fizioloģijā, likvidēt spazmas, muskuļu skavas un uzlabot disku uzturu.

Starpskriemeļu diski ir vienīgā ķermeņa daļa, kurai nav asinsvadu un kas tiek barota ar pareizu muskuļu darbību.

Turklāt, ārstējot ar roku palīdzību, manuālais terapeits:

 • noņemiet slodzi no skartajiem skriemeļiem un diskiem un pareizi sadaliet to;
 • atslābiniet muskuļus un palīdziet tiem atgriezties normālā stāvoklī;

Tādējādi:

 • glābt pacientu no skavām;
 • uzlabot diska jaudu;
 • atjaunot ķermeņa motoriskās funkcijas;
 • normalizē asinsriti.

Manuālā ietekme mobilizē ķermeņa iekšējos spēkus un iedarbina pašatveseļošanās mehānismus.

Ārstēšana ir absolūti droša.

Profilakse

Lai izvairītos no recidīviem, izveidojiet sev ērtus apstākļus gulēšanai un darbam. Pievērsiet uzmanību savam svaram un pareizam uzturam. Saglabājiet savu fizisko aktivitāti. Bet galvenais ir neatstāt novārtā savu veselību un netaupīt uz to. Neļaujiet lietām iet pašas no sevis. Pēc atveseļošanās mēģiniet veikt vismaz vienu maigas manuālās terapijas uzturēšanas sesiju reizi trīs līdz sešos mēnešos – tas samazinās riska faktorus. Neaizmirstiet, ka novārtā atstāta osteohondroze izraisa komplikācijas - izvirzījumu un diska trūci. Atcerieties: jūsu veselība, pirmkārt, jums ir nepieciešama!

Skriešanas osteohondroze noved pie komplikācijām - izvirzījuma un diska trūces.